ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Марселин Гандо Биала нов фудбалер на Работнички

Работнички се засили со камерунскиот интернационалец Марселин Гандо Биала. Тој потпиша договор до крајот на 2023 година и ќе го засили нападот на „романтичарите“. Марселин Гандо Биала одреден период веќе тренира со составот на Љупчо Марковски и веќе се вклопи во екипата.

Марселин Гандо Биала (25) доаѓа од египетскиот клуб Петројет, а има претходно искуство од Европа каде настапувал за Левадија (Естонија) и за Енозис (Кипар). Тој има играно и во неколку камерунски клубови, Лес Астрес, Униспорт Бафанг, Апејес и Њу Стар.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!