ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

Манчев ја доби пресметката во Берово, Ристовски патува во Дојран, Стојанов во Чешиново

Делегирани судиите кои ќе ја делат правдата на натпреварите од 4. коло на Третата фудбалска лига – Исток. Трите натпревари ќе бидат одигран в недела со почеток од 16:00 часот

Чешиново 2015 – Рудар, Дарко Стојанов (Штип)
Малеш – Овче Поле, Кирил Манчев (Валандово)
Дојранско Езеро – Карбинци, Доне Ристовски (Гевгелија)

ПРИЈАВИ СЕ НА НАЈГОЛЕМИОТ ГОЛМАНСКИ КАМП НА БАЛКАНОТ – „РБ Охрид 2022“

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!