Европски ФудбалФудбал

Манчестер Јунајтед со попуст преговара за ГОЛЕМО засилување!

Според британските медиуми, Санчо ќе биде ново засилување на Манчестер Јунајтед. Солскјер го сакаше во неговиот тим веќе подолго време, но немаше начин водечките луѓе на Јунајтед да ја платат цената на крилниот напаѓач.

Се споменува дека Јунајтед би можел да го донесе на Олд Трафорд за 75 милиони фунти, сето тоа поради коронавирусот и финансиските проблеми. Инаку, младиот фудбалер оваа сезона постигна 16 голови и запиша 20 асистенции на 38 натпревари за Дортмунд.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!