ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

Малеш подобар на тестот со младинците на Беласица во Струмица

Третолигашот Малеш денес одигра квалитетен контролен натпревар на теренот со вештачка трева во Струмица, каде со 2:3 беше подобар од младинците на Беласица.

Одличен и неизвесен натпревар, полн со борба и цврсти дуели, но и многу голови.

Беровчани имаат одличен тим, и со квалитетни засилувања во пролетниот дел влегуваат значително засилени и ќе водат голема борба со четири конкуренти за влез во Втората лига – Исток.

Малеш во среда ќе одигра „генералка“ со второлигашот Каменица Саса пред стартот на пролетната полусезона од Третата лига – Исток.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!