ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГАФудбал - ТРЕТА ЛИГА

Малеш на контролен натпревар со Кит Го

Третолигашот Малеш во недела ќе го одигра првиот контролен натпревар против второлигашот Кит Го.

Натпреварот ќе се одигра во Пехчево со почеток од 13:00 часот.

За Кит Го контролката со Малеш ќе биде трета, откако на првата ремизираше со штипска Брегалница играјќи 1:1, а со ист резултат заврши и втората контролка против Кожуф од Гевгелија.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!