ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

Малеш на контролен натпревар против младинците на Академија Пандев (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Третолигашот Малеш денес игра контролен натпревар со младинците на Академија Пандев на теренот со вештачка трева во Струмица.

Беровчани на денешниот натпревар кој ќе се одигра под снежни услови ќе истрача со новите засилувања, кои ќе треба да помогнат во борбата за првото место и промоција во Втората лига – Исток.

ФОТО: Спортска Мрежа

Пролетната полусезона Малеш ја отвара со дерби во Свети Николе, каде ќе ги одмери силите со директниот конкурент Овче Поле.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!