Турнири

„Малеш Куп“: Познат распоредот од групната фаза, турнирот стартува утре

Утре стартува првиот „Малеш Куп“ турнир во мал фудбал, посветен на 100-годишното постоење на фудбалскиот клуб Малеш.

„Овој турнир има огромно значење за градот Берово. Затоа што во Берово во далечната 1919 година е формиран фудбалскиот клуб Малеш, кој е еден од најстарите клубови на Балканот. Берово е град со голема фудбалска историја и традиција, и нашата мисија е да ја продолжиме и зачуваме“, велат организаторите.

Турнирот утре ќе го отворат ветераните на Малеш со меѓусебен пријателски натпревар.

Во продолжение распоредот за сите денови:

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!