ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

Малеш најефикасен во ТМФЛ – Исток, Детонит ја има најдобрата одбрана во есенскиот дел

Преглед на табелата за есенскиот дел од сезоната во Третата лига – Исток. Третопласираниот Малеш и конкурент за прво место и Втора лига – Исток е најефикасен во есенскиот дел со постигнати 37 гола, додека Карбинци и Работник Џумајлија со по 12 голови се екипи со најмлаку постигнати голови.

Второпласираниот Детонит ја има најдобрата одбрана во лигата, екипата од Радовиш примила 7 голови, додека „фенерџијата“ Василево има примено дури 48 погодоци, со што ова екипа има најлоша одбрана за есенскиот дел од сезоната.

Најмногу победи има запишано екипата на Брегалница од Делчево вкупно девет, додека Работник од Лозово и Василево имаат по една победа во текот на цела полусезона.

Најмалку порази имаат екипите на Брегалница Делчево и Детонит вкупно еден, додека Василево има најмногу порази вкупно 10.

ТМФЛ Исток – Табела

ПозКлубОНПобНПорПОСПРИГРБОД
1161321479+3841
21612134613+3337
31611233920+2935
41611144016+2434
5169164422+2228
6167363621+524
71651103444-1016
8164481631-1516
91651101548-3316
10164392243-2115
111631121945-2610
121612131965-465

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!