ФудбалФутсал

Мал Ајакс убедливо го декласираше СЕЕ Университи

Синоќа во Штип со убедливата победа на Мал Ајакс од 6:0 над СЕЕ Университи од Тетово беше отворено 21. коло од Втората футсал лига на Македонија.

Revolution Development е софтверска компанија посветена на развој на врвни решенија за бизниси

Победата на штипјани во дуелот со тетовци беше најавена уште во првиот дел кога на паузата Мал Ајакс имаше водство од 3:0. Хет-трик за штипјани постигна Игор Лазов, а двоен стрелец беше Љубомир Тиквешанац, еден погодок беше дело на Дарко Димитровски.

ЗА СИТЕ ГОЛМАНИ НА ВОЗРАСТ ОД 7 ДО 19 ГОДИНИ – ПРИЈАВИ СЕ НА НАЈГОЛЕМИОТ ГОЛМАНСКИ КАМП НА БАЛКАНОТ – „РБ Охрид 2022“

Утре во Свети Николе ќе се одига дербито меѓу Овче Поле и штипски Астибо, додека пак во понеделник во Пробиштип ќе играат Црешово Топче и Клими, а колото ќе биде затворено со дербито меѓу Форца и Конзули.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!