ЕУРО 2020ФудбалФудбал - Македонска репрезентација

Македонскиот дрес избран за најубав на Европското првенство

Дресот на македонската фудбалска репрезенација избран за најубав дрес на Европското првенство, од страна на американската телевизија “ЕСПН“.

Пред почетокот на Европското беше промовиран нов дрес со бордо боја, но по големите реакции на македонската јавност, веднаш беше вратен стариот дрес со кој игравме претходно во квалификациите.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!