ФудбалФутсал

Македонската футсал репрезентација ги започна подготовките за квалификациските натпревари за ЕП (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Македонската футсал репрезентација ги започна подготовките за квалификациските натпревари за ЕП против Босна и Херцеговина во Зеница и против Романија на домашен терен.

Македонската репрезентација против БиХ во Зеница ќе се соочи на 27 јануари, додека на 3. февруари на домашен терен ќе играме против Романија.

Селекторот Скендеровски ќе смета на следните 19 играчи:

ГОЛМАНИ: ПЕТРОВСКИ Антонио (СК Проект Цико), ПЕТРОВСКИ Влатко (Арбен Бајрами), СТОЈАНОВСКИ Иван (Шкупи).

ОДБРАНА: СУЛЕЈМАНИ Реџеп (Шкупи), ИСМАИЛИ Таулант (Арбен Бајрами), ПЕТРОВИЌ Драган (Шкупи), Даниел ДЕ СОУЗА (Славија Прага, Чешка), Џокица Џо АРСОВСКИ (Штутгардер).

НАПАД: КРСТЕВСКИ Иван (СК Проект Цико), ГЛИГОРОВ Александар (Шкупи), ЛЕОВСКИ Игор (Славија Прага, Чешка), МИЦЕВСКИ Адријан (Бетон Бојс, Германија), КОСТАДИНОВ Марјан (СК Проект Цико), РАНГОТОВ Дарко (СК Проект Цико), ТОДОРОВСКИ Мартин (СК Проект Цико), АНДОВ Димче (СК Проект Цико), СЕФЕРИ Еркан (Шкупи), Јакуп РАМАДАНИ (Арбен Бајрами), ЈОВАНОВ Јосиф (СК Проект Цико).

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!