ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

Македонија Враништа утре ги „пали моторите“ за новата сезона, пристигнаа и првите засилувања

Третолигашот Македонија од Враништа утре ги стартува подготовките за новата сезона од Третата лига – Југозапад. Тренерот Ѓоце Крстаноски останува кормилар и во следната сезона, екипата е сочувана и дополнително засилена со двајца играчи.

Во Враништа се враќаат Маријан Чолески од Караорман и Николче Миноски од Октиси.

Во однос на амбициите клубот за новата сезона атакува за висок пласман на горниот дел од табелата, но оди и по изненадување.

Инаку, Македонија Враништа минатата сезона одигра солидна сезона, а клубот во својата историја има учествувано и во Втората македонска фудбалска лига во сезона 2001-2002.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!