ФудбалФудбал - Македонска репрезентација

Македонија во групата А на еЕУРО 2021, познати и противниците!

Македонската репрезентација ќе игра во А групата со селекциите на Шпанија, Украина, Финска и Естонија во квалификациите за eEURO2021.

Давид Гаревски и Ташко Илиев се нашите претставници на квалификацискиот турнир за пласман на eEURO2021.


Битолчаните беа најуспешни на квалификацискиот турнир кој го организираше Фудбалската федерација на Македонија во соработка со Македонска Еспорт Федерација.

Reklama

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!