ФудбалФутсал

Македонија ремизираше со Романија во квалификациите за ЕП во футсал

Македонската футсал репрезентација ремизираше против Романија играјќи 2:2 во Скопје во рамки на 2. коло од квалификациите за пласман на Европското првенство.

Нашата најдобра селекција повеќе со 1:0 преку Даниел, но Романија преку Бразилците направи пресврт на резултатот.

Капитенот Дарко Ранготов за кого натпреварот во “Јане Сандански” беше 100-ти во дресот со националниот грб, постигна атрактивен гол за 2:2 и донесе бод за нашата репрезентација.

Македонија со еден бод е на третото место на табелата, Босна и Херцеговина со максимални 6 бодови е лидер во нашата група, Романија е втора со два бода, а Србија е последна со еден бод.

На 5. март Македонија ќе игра против Србија на гостински терен.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!