ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Македонија ЃП во финишот загуби на контролниот натпревар со ЦСКА

Екипата на Македонија Ѓорче Петров вчера го загуби контролниот натпревар во Банско, откако „лавовите“ со гол во финишот беа поразени од ЦСКА 1948 со 2:1.

Бугарскиот тим пред крајот на првиот дел постигнаа гол за 1:0 на полувреме, во вториот дел Фернандо во 73. минута постигна гол за 1:1, а во самиот финиш преку пенал ЦСКА стигна до пбоеда од 2:1.

Македонскиот прволигаш претходно одигра нерешено со Унгулец, додека пак во следните денови треба да одигра контролни натпревар со Беласица Петрич како и со Академија Пандев.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!