ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Македонија ЃП со пораз и од бугарска Монтана во Анталија

Македонија Ѓорче Петров загуби и на четвртата контролка во Анталија, со минимални 1:0 од бугарскиот тим Монтана.

Стрелец на единствениот гол на натпреварот беше Сергеј Георгиев.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!