ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Македонија ЃП со минимален пораз од ЦСКА Софија во Анталија

Македонија Ѓорче Петров загуби од ЦСКА Софија со минимални 0:1 на контролниот натпревар во Анталија.

Стрелец на единствениот гол беше Топузов во 16. минута од натпреварот.

Претходно, македонскиот прволигаш загуби од Олександрија и Инхулец, а следни контролки за „лавовите“ ќе бидат против Минај и Олимпик Доњецк.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!