ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Македонија ЃП се засили во нападот со Љавдрим Фазлију

Македонија Ѓорче Петров доби големо засилување во нападот во името на младиот Љавдрим Фазлију.

21-годишниот играч доаѓа од редовите на Пелистер, а минатата сезона тој одигра 32 натпревари и постигна два гола со три асистенции.

Во својата кариера младиот фудбалер покрај Пелистер има настапувано и за екипата на Работнички.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!