ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Македонија ЃП се засили со напаѓач од Либерија

Екипата на Македонија Ѓорче Петров се засили со Абу Камара, напаѓач од Либерија.

24-годишникот доаѓа од редоите на косовски Дукаџини, а меѓу „лавовите“ доаѓа како замена за Калид кој си замина од Македонија ЃП.

Новото засилување на „лавовите“ кариерата ја започнува во Блек Старс во Либерија, потоа продолжува во Чампасак Јунајтед, од каде преминува во Чампа. Настапува и за ВСВ Јунајтед, Фероникели и Дукаџини од Косово, како и за Рудар Велење.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!