ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Македонија ЃП ја продолжи соработката со Личина и Тасев, наскоро се враќа и Воша

Македонија Ѓорче Петров ја продолжи соработката Есмин Личина и голманот Стефан Тасев, кој денес потпишаа нов договори со што ја продолжива верноста кон „лавовите“ и за следната сезона.

Во тимот наскоро треба да се врати Арби Воша, кој по кратката операција е пуштен од болница и за три недели се враќа на тренинзи.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!