ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГАФудбал - ПРВА ЛИГА

Македонија ЃП и Вардар ремизираа на пријателски меч

Екипите на Македонија Ѓорче Петров и Вардар одиграа пријателски натпревар за време на репрезентативната пауза кој заврши без победник со по едел гол во мрежа (1:1).

ПРИЈАВИТЕ СЕ ВО ТЕК ЗА НАЈГОЛЕМИОТ ГОЛМАНСКИ КАМП НА БАЛКАНОТ – „РБ Охрид 2022“

Копер погоди за „лавовите“, а пак Мицевски за Вардар од белата точка.

Во продолжението од ПМФЛ „лавовите“ одма ќе играат против Пелистер, додека пак Вардар на домашен терен ќе го пречека „фенерџијата“ Кадино.

НАЈДОБРИОТ ИЗБОР ЗА ПРОЗОРЦИ И ВРАТИ ОД ПВЦ ВО „OPEN STIL“ ВО ГОСТИВАР 070/814-428

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!