ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Македонија ЃП го промовира Коџо Мавуњо Лудвиг

Македонија Ѓорче Петров ја пронајде замената за Калид кој замина во Есперанс Тунис, ангажирајќи го Коџо Мавуњо Лудвиг. 20-годишниот напаѓач доаѓа од екипата на Сент Хуберт од Канада.

Фудбалерот со потекло од Того веќе пристигна во Скопје и се подготвува за дебито во ПМФЛ.

„Лавовите“ во пролетната полусезона ќе водат борат за излез во Европа.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!