ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Македонија ЃП го претстави и Димитриевски како најново засилување

Македонија Ѓорче Петров денес претстави неколку засилувања, а најново засилување меѓу „лавовите“ е Димитриј Димитриевски.

Претходно, во текот на денешниот ден Македонија ЃП ги претстави Кристијан Ивановски и Абу Камара кои го засилуваат наапдот, додека пак Стојанов и Берзати од младинскиот тим добиваат шанса во првиот тим и патуваат во Банско на припреми.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!