ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Македонија ЃП го испрати голманот Серафимов на позајмица во второлигашот Охрид

Второлигаш Охрид доби засилување на голманската позиција во името на младиот голман Дамјан Серафимов.

21-годишниот голман на прволигашот Македонија Ѓорче Петров, по шестмесечната позајмица во Кадино се врати во редовите на “лавовите”, од каде веднаш беше пратен на нова позајмица во Охрид, каде Серафимов пролетниот дел од сезоната ќе го помине.

Серафимов во кариерата има настапувано за Македонија ЃП и Кадино, а потекнува од школата на Металург.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!