Куп на МакедонијаФудбал

Македонија ЃП е последниот четвртфиналист во Купот, откако ја совлада Победа

Бранителот на Куп-трофејот, Македонија Ѓорче Петров, денес славеше со 0:2 во Прилеп над Победа и обезбеди следна фаза од Купот на Македонија.

„Лавовите“ патуваат во четвртфиналето, каде ќе им се придружат на Академија Пандев, Брегалница, Шкендија, Шкупи, Струга Трим Љум, Вардар и Силекс.

Емир Скендери го отвори резултатот, Ермедин Адем ги постави конечните 0:2 во 24. минута.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!