ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Македонија Ѓорче Петров „летна“ за Анталија

Македонија Ѓорче Петров денес замина на подготовки во Анталија, Турција каде ќе се темпира формата за пролетната полусезона во Првата македонска фудбалска лига.

Екипата во Анталија ќе остане до 5 февруари, а ќе бидат одиграни контролки со Олександрија, Инхулетс, Моната, ЦСКА 1948, Минај и Олимпик Доњецк.

„Лаловите“ одиграа фантастична есен во домашниот шампионат и завршина на делба на второто место на табелата со Шкупи со по 33 бодови, шест помалку од лидерот Шкендија.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!