ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Македонија Ѓорче Петров го промовираше Давид Атанаскоски

Прволигашот Македонија Ѓорче Петров го промовираше Давид Атанаскоски како најново засилување за пролетната полусезона во Првата македонска фудбалска лига.

>>> ПРОМОЦИЈА НА АПАРТМАНИ И РЕСТОРАНИ НА КОТВА.МК <<<

25-годишникот игра на левата бековска позиција, а во Ѓорче се враќа како слободен фудбалер од казахстански Шахтјор Караганди.

Во својата кариера овој дефанзивец настапуваше во дресот на Тетекс, Хоризонт Турново и Академија Пандев, а Шахтјор Караганди беше негов прв интернационален предизвик во кариерата.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!