ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Македонија Ѓорче Петров ги започна подготовките за пролетниот предизвици во ПМФЛ

Македонија Ѓорче Петров ги започна подготовките за пролетната полусезона во Првата македонска фудбалска лига. Денес тренерот на „лавовите“ Жикица Тасевски го имаше првиот собир со фудбалерите и го означи стартот на подготовките.

Екипата до 22 јануари ќе се подготвува во Скопје, а потоа ќе замине во Аланија, Турција, каде ќе се одиграат и неколку пријателски натпревари.

Кај „лавовите“ има две нови имиња, тоа се Робсон кој се врати од Беласица и Чарлестон.

Reklama

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!