ФудбалФудбал - Македонска репрезентација

Македонија до 21: Фокусот е насочен кон дуелот со Фарски Острови

Младата репрезентација на Македонија го продолжува квалификацискиот пат за пласман на Европското првенство 2023 година во Романија и Грузија.

ПРИЈАВИТЕ СЕ ВО ТЕК ЗА НАЈГОЛЕМИОТ ГОЛМАНСКИ КАМП НА БАЛКАНОТ – „РБ Охрид 2022“

Нашите млади фудбалери комплетно се насочени кон дуелот против Фарски Острови, во рамките на 8. коло од групата Х од квалификациите. Денеска на тренинг центарот „Петар Милошевски” избраниците на селекторот Драги Канатларовски го одработија предвидениот тренинг во 16. часот под одлични услови.

НАЈДОБРИОТ ИЗБОР ЗА ПРОЗОРЦИ И ВРАТИ ОД ПВЦ ВО „OPEN STIL“ ВО ГОСТИВАР 070/814-428

Дуелот против незгодната селекција на Фарски Острови е закажан на 29. март, на националната арена „Тодор Проески” во 18. часот. Пред четири дена Македонија беше поразена од Србија на стадионот на ФК Вождовац во Белград со минимални 2:1. Во досегашните 7. кола од тековните квалификации Македонија има освоено шест бодови.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!