ФудбалФудбал - Македонска репрезентација

Македонија до 16: Без голови на првата контролна средба против Словенија

Младата репрезентација на Македонија до 16 години одигра нерешено без погодоци против Словенија во првиот контролен дуел одигран помеѓу овие две селекции.

На стадионот во Чаир, двете репрезентации одиграа рамноправен натпревар, без премногу шанси за гол. 

Вториот контролен дуел овие две репрезентации ќе го одиграат утре на стадионот во Чаир со почеток од 16.30 часот.

ФОТО: ФФМ

Македонија: Онур Бешир, Игор Ристов, Горазд Ристовски, Лука Атанасовски, Милош Спасовски, Хисар Али, Марко Киш, Стефан Младеновски, Каменчо Андоновски, Беркај Шаини, Илија Андреев;

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!