ФудбалФудбал - Македонска репрезентација

Македонија до 15 години забележа минимална победа над Велс на меѓународниот турнир „Влатко Марковиќ

Младата репрезентација на Македонија до 15 години славеше победа над Велс во натпревар од групата Б во рамките на меѓународниот турнир „Влатко Марковиќ” што се одржува во Хрватска.

ЗА СИТЕ ГОЛМАНИ НА ВОЗРАСТ ОД 7 ДО 19 ГОДИНИ – ПРИЈАВИ СЕ НА НАЈГОЛЕМИОТ ГОЛМАНСКИ КАМП НА БАЛКАНОТ – „РБ Охрид 2022“

Избраниците на селекторот Дашмир Беари успеаа да слават минимална победа со 1:0. Лука Макаловски беше стрелец на единствениот погодок на средбата во 20 минута.

Македонија одигра добар натпревар, сосема заслужено успеа да слави минимална победа.

МАКЕДОНИЈА: Онур Бешир, Горазд Ристовски, Лука Атанасовски, Милош Спасовски, Даим Кадриовски, Хисар Али, Лука Макалоски, Беркај Шаини, Албион Муслији, Бобан Кузмановски, Каменчно Андоновски;

Селектор: Дашмир Беари;

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!