ФудбалФудбал - Македонска репрезентација

Македонија до 15 години поразена со 3:0 од БиХ на турнирот „Влатко Марковиќ”

Младата репрезентација на Македонија до 15 години беше поразена од селекцијата на Босна и Херцеговина со 3:0 во рамките на натпреварот од групата Б од меѓународниот турнир „Влатко Марковиќ” што се одржува во Хрватска.

Revolution Development е софтверска компанија aпосветена на развој на врвни решенија за бизниси

Босна и Херцеговина рано уште во 12. минута поведе со 1:0. Стрелец на погодокот беше Енсар Мусиќ. Во продолжението од првиот дел избраниците на селекторот Дашмир Беар се обидоа да се вратат во игра, но не успеаа да искористат неколку ситуации за постигнување на погодок.

Во вториот дуел, противникот успеа да постигне уште два гола. Јусуф Терзиќ биеше во 50. минута за предност од 2:0. Андреј Мичиќ ги постави конечните 3:0 во 57. минута од мечот.

ЗА СИТЕ ГОЛМАНИ НА ВОЗРАСТ ОД 7 ДО 19 ГОДИНИ – ПРИЈАВИ СЕ НА НАЈГОЛЕМИОТ ГОЛМАНСКИ КАМП НА БАЛКАНОТ – „РБ Охрид 2022“

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!