ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Љупчо Димовски е нов тренер на Тетекс

Нов шеф на стручниот штаб на Тетекс е Љупчо Димовски, откако Даниел Радевси си замина по катастрофалниот пораз од Беса (6:1) во минатото коло.

Тренерското столче на Тетекс беше празно, а на истото седнува Љупчо Димовски, кој веќе го имаше и првиот тренинг со „штофарите“.

Димовски и Тетекс ги очекува тешка борба за опстанок, а новиот тренер своето деби ќе го има на домашен терен против Гостивар.

По седум одиграни кола во Втората македонска фудбалска лига, Тетекс има 7 бодови и се наоѓа на 12-тото место.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!