ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Луд натпревар во Скопје: Работнички со голема победа над Борец

Работнички во финишот од натпреварот стигна до голема победа над Борец, откако на Националната арена „Тодор Проески“ со 2:1 славеше над екипата од Велес.

Борец стигна прв до водство од 0:1 со гол на Чичевски Милна во 82. минута од натпреварот, но само една минута траеше радоста на велешани, откако Ѓурѓевиќ Фахрудин постигна гол за 1:1. Во судиското надополнување Ѓурѓевиќ со втор гол ги постави конечните 2:1 и донесе голема победа за домашната екипа.

>> ЦЕЛАТА ТАБЕЛА ОД ПРВАТА ЛИГА ПОГЛЕДНЕТЕ ЈА ОВДЕ <<

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!