ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

Љуботен минимално го доби Напредок, Зајази убедлив против Дрита, Камјани и Речица ремизираа

Комплетирано 5. коло од Трета лига – Запад, кое беше отворено вчера, со убедливата победа на Зајази над Дрита. Џеладини, Беадини, Абдулахи и Сејдини беа стрелци за домашниот тим во убедливата победа, а пак за гостите единствен стрелец беше Бесарт Абази.

Денес, Љуботен со голот на Флоријан Синани постигна во 85. минута од мечот одигран на Градскиот стадион во Кичево, со минимални 0:1 го доби Напредок.

Камјани и Речица ремизираа во меч со шест погодоци (3:3). За домашниот Ељфат Ракипи беше двоен стрелец, а првиот гол беше дело на Фестим Абдулаху, додека пак за гостите погодија Бесарт Бафтири и Лирим Несими, а пак Рејан Ајдини беше трагичар за домашниот тим, откако во 87. минута со постигна автогол за 3:3.

  • ЦЕЛА ТАБЕЛА ОД ТРЕТА ЛИГА – ЗАПАД:

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!