Европски ФудбалФудбал

ЛШ: Дерби меѓу ПСЖ и Јунајтед, Меси против Роналдо, Атлетико го доби Баерн

Денес во седиштето на УЕФА во Нион се одржа ждрепката за првата елиминациона фаза во елитата и донесе неколку возбудливи мечеви.

Нов спектакл ќе гледаме меѓу Меси и Роналдо, Атлетико Мадрид налета на Баерн Минхен, а пак европскиот првак Челзи ќе игра против Лил.

Осминафинални парови во Лигата на шампионите:

Бенфика – Реал Мадрид
Виљареал – Манчестер Сити
Атлетико Мадрид – Баерн Минхен
Салцбург – Ливерпул
Интер – Ајакс
Спортинг – Јувентус
Челзи – Лил
ПСЖ – Манчестер Јунајтед

Првите натпревари ќе се одиграат на 15, 16, 22 и 23 февруари, а пак реваншите следуват на 8, 9, 15 и 16 март со почеток од 21 часот. Два дена подоцна ќе се одржи ждрепката за полуфиналните парови.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!