ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

Локомотива убедлива над Кожуф за прва сезонска радост во Втора лига

Денес беше комплетирано 7. коло од Втората македонска фудбалска лига со дуелот меѓу Локомотива Пехчево и Кожуф од Гевгелија, во меч каде домашниот тим со високи 3:0 ја запиша првата сезонска победа.

На полувреме домашниот состав имаше водство од 1:0 со голот на Александар Трајчевски постигнат во 23. минута на мечот одигран на Стадионот „Борис Трајковски“ во Маџари.

На стартот од вториот дел Емил Скоко стрелаше за 2:0, а веќе во 61. минута Рејјан Авази постигна гол за конечните 3:0.

  • ЦЕЛА ТАБЕЛА ОД ВТОРА ЛИГА:

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!