ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Локомотива се пофали со три нови засилувања

Второлигашот Локомотива од Градско се пофали со три нови играчи кои доаѓаат да го засилат клубот со цел да има сигурен опстанок во второлигашкото друштво.

Последно засилување во екипата од Градско е 20-годишниот Андреј Јошевски кој доаѓа од редовите на радовишки Плачковица. Прехтодно, Локомотива се засили со 23-годишниот Слободан Дуков како и 23-годишниот Кристијан Јованов кои во Градско доаѓаат во пакет од Росоман.

Локомотива по 11 одиграни кола има пет бодови и се наоѓа на претпоследното место на табелата, целта на екипата е опстанок во Втората лига и за следната сезнона што ќе биде навистина тешко.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!