ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

Локалните избори направија промена за 3. коло во Трета лига – Југозапад!

Локалните избори направија промена за натпреварите од 3. коло во Третата македонска фудбалска лига – Југозапад. Наместо стандардно во недела, сега сите натпревари ќе се одиграт в сабота, а мечот меѓу Караорман и Октиси е закажан за в понеделник.

Тоа значи дека натпревари ќе се одиграат ден порано. Истото се случува и во Прва лига. Како што веќе објави Спортска Мрежа прволигашите и второлигаши ќе играт во ист термин, односно во сабота, освен мечот меѓу Работнички и Скопје кој се игра веќе в петок поради телевизискиот пренос на „МТВ“ и „Арена Спорт“.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!