ФудбалФудбал - Македонска репрезентација

Лига на нации: Македонија отвора против Бугарија на гостински терен

Во Нион, седиштето на УЕФА беше одреден распоредот на натпревари за новото издание од Лига на нации за сезоната 2022/2023. 

Македонската репрезентација е во групата 4 од Ц сегментот со репрезентациите на Бугарија, Грузија и Гибралтар. Нашиот најдобар национален тим натпреварувањето го отвора со гостинска пресметка против Бугарија на 2. јуни 2022 година. Првиот домашен натпревар ќе го одиграме против Грузија на 9. јуни 2022. 

2. јуни 2022. Бугарија – Македонија (20:45)

5. јуни 2022. Гибралтар – Македонија (18:00)

9. јуни 2022. Македонија – Грузија (20:45)

12. јуни 2022. Македонија – Гибралтар (18:00)

23. септември 2022. Грузија – Македонија (18:00)

26. септември 2022. Македонија – Бугарија (20:45)

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!