ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

Лидерот Локомотива гостува кај Марена, дуел меѓу Обршани и Напредок, Братство на дерби со Дојранско Езеро

Утре продолжуваат возбудувањата од Третата лига – Југ со натпреварите од 23. коло. Лидерот Локомотива ќе гостува кај Марена, дерби ќе биде одиграно меѓу Обршани и Напредок Крушеани, додека Големо Коњари и Младост од Удово го играат можеби најважниот натпревар во битката за опстанок.

Динамо на домашен терен го очекува тежок натпревар со фаворитот Ново Црнилиште, Младост 1930 во Кривогаштани го чека Превалец кој доаѓа како фаворит, а дерби ќе биде одиграно меѓу Братство 07 и Дојранско Езеро.

ЦЕЛАТА ТАБЕЛА ОД ТРЕТАТА ЛИГА – ЈУГ ПОГЛЕДНЕТЕ ЈА ОВДЕ

Сите шест натпревари ќе започнат во 14:00 часот.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!