ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

Лидерот Беса домаќин на Зајази, Нераште на Врапчиште

Со двата воведни натпревари утре ќе биде отворено 15. коло од Третата лига – Запад. Лидерот Беса на домашен терен ќе ја пречека екипата на Зајази, додека на Градскиот стадион во Кичево силите ќе ги одмерат Напредок и Речица.

Во недела со останатите три натпревари ќе се комплетира колото. Трабзонспорт дома ќе игра против Аресими, Нераште на дуел со Врапчиште, додека „фенерџијата“ Пролетер ќе игра против Камјани.

Утрешните натпревари ќе започнат во 15:00 часот, додека натпревари во недела со почеток од 16:00 часот.

ЦЕЛАТА ТАБЕЛА ОД ТРЕТАТА ЛИГА – ЗАПАД ПОГЛЕДНЕТЕ ЈА ОВДЕ

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!