ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

Лидерот Арсими гостува кај Камјани, Врапчиште домаќин на Напредок

Утре се играат натпреварите од 10. коло од Третата фудбалска лига – Запад. Лидерот на табелата Арсими ќе гостува кај Камјани во меч каде гостите ќе важат за големи фаворити за трите бодови. Врапчиште на домашен терен ќе го пречека кичевски Напредок, а пак Љуботен ќе биде домаќин на Зајази.

Пролетер ќе има тежок дуел против ланскиот второлигаш Дрита од Боговиње, а Нераште дома ќе се соочи со Велазерими.

Сите натпревари ќе започнат во 13:00 часот, освен мечот меѓу Пролетер и Дрита кој ќе започне еден час подоцна.

ТМФЛ Запад – Табела

ПозКлубОНПобНПорПОСПРИГРБОД
198103613+2325
29711248+1622
396122810+1819
496121712+519
596032712+1518
694141612+413
793151418-410
892251317-48
992161137-267
1092071223-116
119135823-156
129027930-212

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!