ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

Левески ќе им суди на Новаци и Јанг Тим, Ѓорѓиевски го доби дербито меѓу Преспа и Кораб

Делегирани судиите за 6. коло од Третата лига – Југозапад. Колото ќе биде отворено денес со дуелот меѓу Новаци и Јанг Тим, а ќе биде комплетирано утре. Сите натпревари ќе започнат во 15:00 часот.

  • Делегирани судии 6. коло ТМФЛ – Југозапад:

Новаци – Јанг Тим, Димитар Левески (Охрид)
Иднина Боровец – Македонија Враништа, Ѓорѓи Лаброски (Струга)
Демир Хисар – Сатеска, Анѓеле Спироски (Струга)
Лирија – Влазними, Љупчо Богановски (Битола)
Преспа – Кораб, Владимир Ѓорѓиевски (Битола)

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!