ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

Левески ќе им суди на Лирија и Новаци, Зекмановски на Македонија Враништа и Кравари

Утре се играат натпреварите од 3. коло од Третата македонска фудбалска лига – Југозапад. Познати и судиите кои ќе ја делат правдата на сите натпревари кои ќе започнат во ист термин, односно во 15:00 часот.

  • Делегирани судии 3. коло ТМФЛ – Југозапад:

Лирија – Новаци, Димитар Левески (Охрид)
Преспа – Демир Хисар, Љупчо Богдановски (Битола)
Кораб – Иднина Боровец, Анѓеле Спироски (Струга)
Влазними – Велмеј, (нема да се одигра)
Сатеска – Јанг Тим, Александар Ангелески (Битола)
Македонија Враништа – Кравари, Енис Зекмановски (Ресен)

Како што дознава Спортска Мрежа, мечот меѓу Влазними и Велмеј нема да се одигра, бидејќи екипата на Велмеј се откажа од натпреварувањето во Трета лига – Југозапад.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!