ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

Левески ќе го суди дуелот меѓу Кравари и Кораб, Спироски на Сатеска и Новаци

Делегирани судиите за четирите натпревари од 11. коло на Трета лига – Југозапад. Сите натпревари се играат в недела со почеток од 13:00 часот.

  • Делегирани судии за 11. коло од ТМФЛ – Југозапад:

Сатеска – Новаци, Анѓеле Спироски (Струга)
Кравари – Кораб, Димитар Левески (Охрид)
Јанг Тим – Преспа, Благојче Ралевски (Битола)
Иднина Боровец – Демир Хисар, Енис Зекмановски (Ресен)

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!