ФудбалФудбал - Четврта Лига

Лескоец загуби од Св. Троица 2021, Злести славеше над Лешани во меч со пет погодоци

Во неделата започна пролетниот дел од Општинската фудбалска лига во Охрид со натпреварите од 3. коло. Во охридскиот регион беа одиграни два од три натпревари.

НАЈДОБРИОТ ИЗБОР ЗА ПРОЗОРЦИ И ВРАТИ ОД ПВЦ ВО „OPEN STIL“ ВО ГОСТИВАР 070/814-428

Екипата на Куршум на домашен терен беше поразена од Вапила со резултат од 1:3, а пак Св. Троица 2021 на гостувањето кај Лескоец славеше со сигурни 0:2. Екипата на Св. Троица ЦГ мечот со Вулкан го доби со службени 3:0.

Во регионот на Дебарца од трите натпревари само еден беше одигран. Екипата на Злести на гостувањето кај Лешани славеше со меч со пет погодоци (2:3). Натпреварот меѓу Дебарца 43 и Св. Петар, како и мечот меѓу Велмеј и Славеј се одложени и истите ќе бидат презакажани и одиграни во нов термин.

ВАШАТА РЕКЛАМА НА СПОРТСКА МРЕЖА – КОНТАКТ: 074 / 241 – 247

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!