ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

Лековски ќе им суди на Новаци и Кравари, Ѓорѓиески на Лирија и Преспа

Познати судиите кои ќе ја делат правдата на петте натпревари од 4. коло од Третата македонска фудбалска лига – Југозапад. Колото ќе биде отворено денес со дербито меѓу Новаци и Кравари со почеток од 15:00 часот. Останатите натпревари ќе бидат одиграни утре, исто така, со почеток од 15:00 часот.

  • Делегирани судии 4. коло ТМФЛ – Југозапад:

Новаци – Кравари, Дени Лековски (Битола)
Јанг Тим – Македонија Враништа, Јован Анѓелкоски (Струга)
Иднина Боровец – Влазними, Анѓеле Спироски (Струга)
Демир Хисар – Кораб, Енис Зекмановски (Ресен)
Лирија – Преспа, Мишо Ѓорѓиески (Охрид)

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!