Европски ФудбалФудбал

ЛЕ: Елмас и Наполи против Барса, Динамо со Севиља, Николов против Брага

Динамо Загреб каде настапуваат македонските репрезентативци Аријан Адеми и Стефан Ристовски ќе се соочат со Севиља, додека пак Наполи и Елиф Елмас ќе се судрат со Барселона, која по 21 година нема да биде дел од разигрувањето во Лигата на шампините.

Шериф Тираспол каде настапува Бобан Николов ќе игра против Брага.

Осминафинале Лига Европа:

  • Севиља – Динамо Загреб
  • Аталанта – Олимпијакос
  • РБ Лајпциг – Реал Сосиедад
  • Барселона – Наполи
  • Зенит – Бетис
  • Борусија Дортмунд – Ренџерс
  • Шериф Тираспол – Брага
  • Порто – Лацио

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!