ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

Лазов на центарот во Неготино, Стојсавлевиќ патува во Крушево

Делегирани судиите за последното 26. коло од Третата македонска фудбалска лига – Југ. Натпреварите се играат утре со почеток од 17:30 часот, со што ќе биде заокружена сезоната и во последниот третолигашки регион, откако веќе сезоната е комплетирана во Исток, Југозапад и Запад.

Revolution Development е софтверска компанија посветена на развој на врвни решенија за бизниси

Делегирани судии ТМФЛ – ЈУГ:

Питу Гули – Слога 1976, Душко Стојсавлевиќ (Прилеп)
Бучин – Динамо, Влатко Илиоски (Прилеп)
Вардар Неготино – Возарци ДМД, Миле Лазов (Неготино)
Превалец – Големо Коњари, Боби Величков (Велес)
Марена – Ново Црнилиште, Атанас Таневски (Кавадарци)
Обршани – Младост 1930, Борис Трајков (Прилеп)

Шампион во Трета лига – Југ е Вардар од Неготино и ќе игра бараж за влез во Втора лига.

Текстот го овозможи Revolution Development

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!